Posty

Wyświetlanie postów z luty, 2016

"Między teraz a wiecznością" - Marie Lucas

Obraz
Szesnastoletnia Julia przeprowadza się do nowej szkoły z zamiarem zapomnienia swojej tragicznej przeszłości. Dlatego w nowej szkole przybiera nową osobowość i udaje beztroską, bogatą dziewczynę za, którą chce uchodzić. Szybko znajduje sobie chłopaka - Felixa , ale także dręczy ją obecność Nikiego - chłopaka , którego poznała pierwszego dnia szkoły.Aż do dnia gdy Niki zagaduje Julię i losy tej dwójki wiążą się na zawsze... Książka "Między teraz a wiecznością" jest jedną z powieści z serii "Poza czasem", które mi bardzo przypadły do gustu i liczyłam na to, że w tym przypadku to też się sprawdzi. Ale myliłam się.
Główna bohaterka to szesnastoletnia Julia, która zmaga się ze swoimi kłopotami i która za wszelką cenę stara się zabłysnąć przed bogatszym towarzystwem. W krótkim czasie już ma chłopaka aż do czasu gdy dowiaduje się o Nikim - przezywanego w szkole Nikim Grobowcu. Jest on outsiderem, bo podobno słyszy on duchy. Oczywiście nikt mu nie wierzy , nawet sama Julia …

Walentynkowy "TAG" - Fictional Book Boyfriend Tag

Obraz
Do tego TAGu nominowała mnie Daria z bloga biblioteczkaciekawychksiazek.blogspot.com za co jej bardzo dziękuję :) Polega on na tym aby wciąć kartkę i wypisać imiona pięciu literackich ciach. Następnie wypisać 5 miejsc na randkę i 5 możliwiych zakończeń tego spotkania. Więc...zaczynamy !

Recenzja: "Gra o Ferrin" - Katarzyny Michalak

Obraz
Nienawiść większa niż życie.
Namiętność silniejsza niż śmierć.
I najważniejsze z pytań:
czy można pożądać wroga?

"Szeptem" - Becca Fitzpatrick

Obraz
Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata...Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że...Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie. Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.