Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2016

"Siostra" - Rosamund Lupton

Obraz
Moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy… - rozpaczliwie powtarza Beatrice, odkąd poznała potworną prawdę. Rzeczywistość jest gorsza od koszmarnego snu. Zaginięcie, dni gorączkowych poszukiwań, wreszcie – ciało znalezione w śniegu. Policja, przyjaciele, nawet matka – wszyscy wierzą w hipotezę „samobójstwo”. Ale nie Beatrice. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, na własną rękę szuka przyczyn tragedii. Prawda okazuje się bardziej bulwersująca od najgorszych podejrzeń. A ta powieść – ostra jak brzytwa, zaskakująca nawet dla tych, którzy myśleli, że o thrillerach wiedzą już wszystko.

Lee Child - "Jutro możesz zniknąć"

Obraz
Są oznaki, które pozwalają rozpoznać zamachowca. Izraelski wywiad sporządził ich listę - 12 symptomów. Jack Reacher zna ją na pamięć. Dlatego, jadąc w nocy nowojorskim metrem, zwraca uwagę na kobietę, która wydaje mu się idealną kandydatką na terrorystkę. Kiedy próbuje nawiązać z nią rozmowę, nieznajoma wyciąga pistolet i strzela sobie w głowę.
Sprawa dziwnego samobójstwa Susan Mark, która - jak się okazuje - pracowała w Pentagonie, interesują się służby bezpieczeństwa. Ale nie tylko. Za informacje, które posiadała, niektórzy są gotowi zabijać.
A Reacher staje się ich celem numer jeden.

Liebster Blog Award

Obraz
W związku z tym, że znalazłam trochę wolnego czasu to postanowiłam zrobić Liebster Blog Award do którego nominowała mnie Aleksandra z nieuleczalnego książkoholizmu za co jej serdecznie dziękuję :) ! A więc czas zacząć !
1.Czy lubisz wracać do książek, które już czytałaś? Nie lubię wracać do całej książki w całości, bo jeszcze nie znalazłam takiej, która by mi cała się podobała tak "od deski do deski" ale do fragmentów owszem wracam - czasem z sentymentu a czasem po prostu odświeżyć sobie ulubione sytuacje.

2.Jaka jest twoja ulubiona potrawa?
Ciężko mi wybrać jedną potrawę ale jedna z moich ulubionych potraw jest spagetti i mogłabym je jeśc codziennie :) 
3.Podziel się swoim ulubionym cytatem! Widzisz , jaka jest różnica między naszymi uczuciami : gdyby on był na moim miejscu, a ja na jego, to choćbym go nienawidził piekielną nienawiścią, nigdy bym na niego podniósł ręki. Możesz mi nie wierzyć jeśli nie chcesz. Dopóki by jej na nim  zależało, byłby bezpieczny. Z chwilą kiedy prz…

Konkurs - wygraj pudełko pełne skarbów !

Obraz

"Dziwne losy Jane Eyre" - Charlotte Bronte

Obraz
Osierocona dziewczyna podejmuje pracę nauczycielki w posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera. Zostaje jego narzeczoną, ale Rochester ukrywa przed światem ponury sekret.
Charlotte Brontë opowiada o wielkim uczuciu, które połączyło ludzi z różnych, tak odległych od siebie sfer – w świecie, gdzie konwenanse stanowiły o towarzyskim „być albo nie być”.