Posty

Wyświetlanie postów z październik, 2016

W otchłani - Beth Revis

Obraz
Dość dużo czasu poświęciłam tej książce, bo sc-fi to nie jest mój ulubiony temat. Również kosmos mnie nie pasjonuje, ale przez tą piękną okładkę byłam w stanie przemęczyć ten temat. Więc jak wyszło?

Siedemnastoletnia Amy dołącza do swoich rodziców jako zamrożony ładunek na pokładzie ogromnego statku kosmicznego Godspeed i sądzi, że obudzi się na nowej planecie za trzysta lat. Nigdy nie przypuszczałaby, że jej drzemka skończy się o 50 lat za wcześnie i że będzie zmuszona żyć w wymagającym odwagi i uporu świecie statku kosmicznego, który rządzi się swoimi prawami.

Wołanie grobu - Simon Beckett

Obraz
Osiem lat wcześniej:
Odnaleziono grób ofiary bestialskiego mordu. Doktor David Hunter – młody antropolog sądowy – bada zwłoki. Odrażający fizycznie mężczyzna o straszliwej sile przyznał się do zabójstw czterech dziewcząt. Miał wskazać, gdzie je pogrzebał. Ale uciekł. Mogił nie znaleziono. Dochodzenie przerwano.
A potem był tragiczny wypadek, który odmieni doktora Huntera na zawsze.
Teraz:
Morderca znowu jest na wolności. Doktor Hunter znowu zostaje wezwany do Dartmoor. Te same ponure torfowiska i wrzosowiska. Ta sama wilgotna mgła. Ten sam morderca. I ci sami ludzie, z którymi wtedy Hunter pracował. Ta sama kobieta – psycholog policyjny, która teraz boi się… Bardzo się boi.

Liebster Blog Award

Obraz
Hej, hej :)
Dawno mnie nie było na blogu i mam lekkie poczucie winy z tego powodu ale niestety problemy techniczne + nowy rok akademicki pochłonęły mnie całkowicie. Ale już jestem i mam nadzieję, że już nie będę miała takich przerw.
A z czym dzisiaj do was przychodzę? Jak widać po tytule to LBA to będę odpowiadać na pytania. Bardzo dziękuję za nominację Bookish Madelaine (zapraszam do niej na bloga, bo warto KLIK) i żeby nie przedłużać to zapraszam na LBA !