czwartek, 9 lutego 2017

Premiery książkowe#2 - luty 2017

Hej kochani!
Zaczął się nowy miesiąc a jak nowy miesiąc to oczywiście nowe premiery książkowe Po świetnym starcie z premierami książkowymi w styczniu luty też nie zawiedzie i każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam na premiery książkowe lutego!

Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem. Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.

PREMIERA:14 Lutego 2017

Myślę, że ta pozycja to coś, na co warto zwrócić uwagę w tym miesiącu. Możemy poznać dzieje najsławniejszej polki - i dowiedzieć się co nieco o tej noblistce !

Katherine Zoepf, amerykańska dziennikarka, przedstawia muzułmanki z zupełnie innej strony. Pokazuje, że pod burkami i hidżabami kryją się silne i odważne kobiety, którym niestraszny skostniały patriarchat. Autorka wiele lat mieszkała w Syrii i Libanie, gdzie była świadkiem licznych walk o prawa kobiet. Strona po stronie opisuje postępującą emancypację muzułmanek, które dzięki swojemu uporowi i woli walki osiągają upragnioną wolność w życiu i pracy.

PREMIERA:15 Lutego 2017

Jest to dosyć krótka pozycja ale przyciągnęła moją uwagę bo lubię czytać o życiu innych kobiet - szczególnie jeśli dotyczy to prawa kobiet. Myślę, że to będzie mocna kobieca pozycja.

Kate na pół roku przeprowadza się z Londynu do Bostonu – zamieniła się na mieszkania z kuzynem. W Stanach chce ukończyć kurs grafiki komputerowej, a przede wszystkim dojść do siebie. Od dzieciństwa zmaga się z atakami paniki, a niedawno za sprawą byłego narzeczonego przeżyła niewyobrażalną traumę. Teraz potrzebuje spokoju i poczucia bezpieczeństwa.
Tymczasem w Bostonie dowiaduje się, że zamordowano sąsiadkę zza ściany, piękną Audrey. Policja wypytuje Kate o kuzyna, który podobno miał romans z zamordowaną, w jego mieszkaniu dzieją się zaś dziwne rzeczy. Kate, skołowana po zmianie strefy czasowej, nieustannie senna, nie ma komu zaufać – w obcym mieście nikogo nie zna, ekscentryczni lokatorzy budzą jej strach, kuzyn Corbin zapadł się pod ziemię. Czy Kate grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, czy tylko je sobie wyobraża?
PREMIERA:15 Lutego 2017

Premiery miesiąca muszą oczywiście zawierać kryminał i "Każdy jej strach" będzie idealna pozycję. Mamy główną bohaterkę, która się przeprowadza, morderstwo w mieszkaniu obok i niebezpieczeństwo. Nie mogę sie doczekać tej pozycji !

Bohaterka powieści, Leila, jest młoda i inteligentna, ale wyobcowana towarzysko – po śmierci matki traci jedyną bliską osobę i jej związki z rzeczywistością zawężają się dramatycznie, bo przestaje opuszczać swoje mieszkanie i wycofuje się do świata Internetu. I takim sposobem znajduje Czerwoną Pigułkę, portal filozoficzny, gdzie najważniejsze jest logiczne myślenie i gdzie nareszcie czuje się akceptowana i szanowana. Swoimi wypowiedziami na forum robi wrażenie na Adrianie, charyzmatycznym założycielu portalu, który zaprasza ją na spotkanie w realu i prosi o pomoc w osobliwym projekcie – Leila miałaby udawać w sieci Tess, kobietę, która zdecydowała się popełnić samobójstwo, ale nie chce tym wyrządzić krzywdy rodzinie i przyjaciołom, dlatego potrzebuje kogoś, kto wcielałby się w nią w mailach i na Facebooku, przekonując ich, że ona wciąż żyje. Zadanie nie jest łatwe: piękna, seksowna i nieszczęśliwa Tess, w odróżnieniu od Leili, miała dziesiątki przyjaciół i była pod każdym względem inna niż Leila…
PREMIERA:28 lutego 2017

Myślę, ze ta pozycja w erze wszechogarniającego internetu jest idealna ale zarazem przerażająca. Cieżka pozycja o jednej decyzji i jej konsekwencjach...

To propozycje pozycji po które mozecie sięgnąć w lutym chociaż oczywiście jest ich o wiele więcej. Może sięgniecie po którąś z nich? A moze czekacie na jakieś inne premiery lutego?
Podzielcie się w komentarzach !

8 komentarzy:

 1. O kilka tytułów bardzo chętnie przeczytam. Ciekawe premiery.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic tylko biec i kupować!!

  Obserwuję ;)

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamówiłam już sobie "Każdy jej strach" - mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania :D
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intryguje mnie książka o Marii. Wkrótce premierę ma też film o niej. Także być może skuszę się na tą pozycję.

  Zapraszam do siebie na nowy post

  Pozdrawiam
  Magda

  OdpowiedzUsuń

Witaj drogi czytelniku !
Jeśli wpadłeś tutaj bo zainteresował cię temat mojego postu to jest mi bardzo miło. Jeśli zabłądziłeś to też mam nadzieję, że spodobał ci się mój wpis i zostaniesz ze mną trochę dłużej. Będę szczęśliwa jeśli zostawisz jakiś ślad po sobie a ja z pewnością odwiedzę również twojego bloga.
Będzie mi również miło jeśli dołączysz do grona moich obserwatorów i wtedy nic cię nie ominie :)

Tessa Afshar - "Rubinowe zbiory"

Kuzynka proroka Nehemiasza niespodziewanie znalazła się w samym środku perskiego dworu, gdzie pracowała na stanowisku skryby królowej. Spo...